Depilacja woskiem u sprawdzonej kosmetyczki

lipomax
Lipomax wymodeluj sylwetkę przed urlopem
May 27, 2019
manicure
Profesjonalny manicure dla naszych paznokci
May 30, 2019

Drogie Panie sezon urlopów czas zacząć, dlatego nie traćmy czasu i umówmy jak najszybciej na wizytę u kosmetyczki. Przygotowując się przed zasłużonym odpoczynkiem większość z nas korzysta z pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych, jak manicure, pedicure, wszelkiego rodzaju peelingi na twarz i ciało. A jedną z podstawowych czynności jakie również powinnyśmy wykonać jest pozbawienie naszego ciała zbędnego owłosienia. I tutaj do wyboru mamy kilka możliwości – wykonując depilację samodzielnie w domu, bądź w gabinecie z pomocą profesjonalnej kosmetyczki. Golenie nóg maszynką daje krótkotrwałe efekty, które musimy powtarzać codziennie lub co kilka dni, w zależności od stopnia owłosienia i wzrostu włosów. Jednak nie po to jedziemy na wakacje aby martwić się odrastającym owłosieniem. Jeśli nie udało nam się wcześniej skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, alternatywą dla maszynki jest wosk, który świetnie i na długo rozprawi się z niechcianym owłosieniem nóg, okolic bikini czy pach.

Umów się na depilację woskiem do Salonu BeautiFULL Club w Lublinie, gdzie z pomocą naszej profesjonalnej kosmetyczki będziesz mieć pięknie gładkie nogi na wakacjach.

Depilacja woskiem czy warto?

Oczywiście, że tak! Metoda ta jest stosunkowo niedroga i pozwala zachować nam gładkie ciało na kilka tygodni, a ponadto jest szybka, ciesząca się ciągle dużą popularnością wśród klientów gabinetów kosmetycznych. Praca z woskiem wymaga bardzo dużej wprawy, dlatego musi być wykonana przez doświadczoną i sprawdzoną kosmetyczkę, co zagwarantuje nam najlepsze efekty oraz nie spowoduje poparzeń czy podrażnień naszej skóry Depilacja woskiem niestety jest metodą dość bolesną, ale wykonywana regularnie z biegiem czasu sprawia, że przestajemy odczuwać jakikolwiek dyskomfort. Istnieją także przeciwwskazania, które wykluczają wykonanie zabiegu, a mianowicie menstruacja – skóra jest wtedy bardzo wrażliwa i łatwo ją podrażnić, a także:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • problemy naczyniowe,
  • świeża opalenizna,
  • ropne i zapalne stany,
  • żylaki, blizny, otwarte rany, brodawki,
  • stany chorobowe takie jak łuszczyca, alergie na preparaty, cukrzyca, epilepsja, słaba krzepliwość krwi,
  • ciąża,
  • problemy z wrastającymi włoskami.

Woskiem możemy wydepilować nie tylko nogi, pachy czy bikini. Wiele salonów kosmetycznych oferuje również możliwość usunięcia zbędnego owłosienia z innych części ciała – brwi, wąsik, broda, uszy, plecy/tors, ręce. Z tej metody korzysta również wielu Panów.

Salon BeautiFULL Club w Lublinie zapewnia profesjonalną usługę depilacji woskiem, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś.

Depilacja woskiem na zimno czy ciepło?

Zbędne owłosienie przy pomocy wosku możemy usunąć na dwa sposoby – na zimno lub na ciepło. To jaką technikę wybierzemy zależy tylko od nas lub ewentualnie oferty danego salonu kosmetycznego, ale obecnie w większości dostępne są obie metody i tak samo skuteczne. Depilacja woskiem wykonywana jest przez kosmetyczkę na zasadzie mechanicznego usunięcia plastra z powierzchni ciała. Metoda na gorąco polega na wcześniejszym rozgrzaniu wosku do płynnej konsystencji, który następnie jest nakładany równomiernie szpatułką na depilowaną część ciała. Następnie na wosk nakładany jest pasek fizelinowy energicznie zrywany wraz z włoskami. Na koniec skóra oczyszczana jest z resztek preparatu i nawilżona. Przy depilacji na zimno wykorzystywane są już gotowe plastry z woskiem, które po rozgrzaniu w dłoniach aplikowane są na skórę i zrywane energicznym ruchem.

Zapraszamy gorąco na depilację woskiem do naszego Salonu BeautiFULL Club w Lublinie.