Elektryzowanie się włosów

Długie piękne włosy w godzinę – Hair Talk extensions
Styczeń 9, 2018
Nowy wymiar osocza – fibryna bogatopłytkowa
Styczeń 9, 2018

Elektryzowanie się włosów to problem , który doskwiera nam szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Szaliki , czapki ogrzewanie w domach, w autach , suche powietrze to wszystko się do tego przyczynia. Z fizycznego punktu widzenia polega to na tym ,że ciała o tym samym ładunku odpychają się, a te o różnych przyciągają. Pasma włosów naładowane dodatnio odpychają się wzajemnie, a "przyklejają" do przedmiotów naładowanych ujemnie czyli np. do grzebienia lub szczotki.

Co możemy zatem zrobić, by maksymalnie zapobiec temu zjawisku?

  • Używajmy suszarki z funkcją jonizacji - to naprawdę pomaga
  • Zadbajmy o odpowiednie nawilżenie włosów. Do tego posłużą nam odżywki , maski czy też oleje. Szczególnie posiadaczki długich włosów powinny o tym pamiętać
  • Wietrzmy często pomieszczenia , w których przebywamy. Na kaloryferach możemy powiesić specjalne pojemniczki z wodą lub nawet wilgotne ręczniki. Jadąc samochodem zrezygnujmy z bardzo mocnego ogrzewania i nawiewu.
  • Pomocne będzie też używanie szczotki wykonanej z naturalnych materiałów -taka mniej elektryzuje włosy niż np. plastikowa
  • Kolejnym sprzymierzeńcem dla elektryzujących się włosów jest płyn do płukania tkanin. Zawiera on składniki , które mają działanie antystatyczne. Części garderoby, które mają bezpośredni kontakt z włosami (czyli czapka,szalik) dobrze jest więc wcześniej wypłukać.
  • Mam nadzieję że moje wskazówki pomogą Wam w ujarzmieniu elektryzujących się włosów.