Kosmetyczka i pielęgnacja skóry zimą

Nowy wymiar osocza – fibryna bogatopłytkowa
Styczeń 9, 2018
Czym jest Karboksyterapia?
Styczeń 21, 2019

Najlepsze sposoby pielęgnacji skóry.

Okres zimowy to znakomity czas na skorzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych dla naszej skóry. Ostry i mroźny wiatr, śnieg, niskie temperatury oraz długotrwałe przebywanie w suchym pomieszczeniu, nie są warunkami wpływającymi korzystnie na stan naszej skóry. Traci ona odpowiednie nawilżenie, staje się przesuszona, bardziej wrażliwa oraz podatna na uszkodzenia. Jednak zimą ograniczona ekspozycja naszej skóry na działanie promieni UVA i UVB – powodujących przebarwienia, a także niskie temperatury redukujące obrzęki, pozwalają na wykonanie wielu zabiegów pielęgnacyjnych oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystaj ten czas na właściwą pielęgnację swojej cery. Pod okiem naszych specjalistów Twoja skóra odzyska zdrowy i piękny wygląd. Zapraszamy do Salonu BeautiFULL Club w Lublinie.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonać zimą?

Profesjonalna pielęgnacja powinna być właściwie dobrana do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne mogą być stosowane do każdego rodzaju cery. Na rynku istnieje wiele metod pielęgnacji, które odpowiednio dobrane do danego typu cery, pozwolą uzyskać zadowalające efekty zadbanej skóry. Zimą największym zainteresowaniem cieszą się peelingi z kwasami, mikrodermabrazja, oxybrazja.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest Peeling Kwasami (ACID PEELS – Kwasy Purles), który jest peelingiem chemicznym z zastosowaniem substancji chemicznej w postaci kwasuglikolowego, migdałowego, ferulowego, trójchlorooctowego lub kwasów AHA. Złuszcza i regeneruje skórę, pobudzając ją do produkcji kolagenu. Jak wyjaśnia kosmetolog Beata Wosiak – peeling kwasami jest metodą całkowicie bezpieczną, a skóra po zabiegu jest wygładzona, elastyczna, dogłębnie nawilżona i rozświetlona. A co ważniejsze, zmarszczki są widocznie spłycone. Dużym zainteresowaniem cieszy się również mikrodermabrazja - zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka oraz głębszych warstw skóry za pomocą specjalnej aparatury, z wykorzystaniem diamentu (w postaci drobinek) lub korundu (sproszkowanego tlenku glinu). Zabieg ten ma za zadanie dotlenić i odżywić skórę, polepszyć jej ukrwienie i elastyczność, redukować widoczne niedoskonałości, jak również poprawić wchłanialność składników aktywnych zawartych w stosowanych kosmetykach. Mikrodermabrazja szczególnie polecana jest osobom zmagającym się z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami oraz rozszerzonymi porami, a także Paniom dbającym o właściwą pielęgnację i wygląd skóry.

Kolejnym, wartym uwagi zabiegiem jest oxybrazja, zwana mikrodermabrazją wodno – tlenową, która polega na peelingu mechanicznym naskórka przy użyciu strumieni rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Skuteczny i bezbolesny zabieg oksydermabrazji zwiększa elastyczność skóry, poprawia jej nawilżenie, dotlenienie oraz koloryt, czego efektem jest oczyszczona i zdrowa skóra. Przeznaczony dla kobiet z cerą wrażliwą lub naczynkową.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych kosmetologów Salonu BeautiFULL Club w Lublinie.

Zabiegi medycyny estetycznej szczególnie polecane zimą.

Medycyna estetyczna również oferuje szereg zabiegów, poprawiających kondycję skóry, które można wykonać zimą. Panie, w szczególności cenią sobie infuzję tlenową oraz mezoterapię igłową i bezigłową.

Innowacyjny i całkowicie bezpieczny zabieg infuzji tlenowej jest świetną metodą skutecznego nawilżenia, wygładzenia i odmłodzenia skóry. Za pośrednictwem tlenu pod ciśnieniem kosmetyk rozprowadzany jest po skórze. Zawarte w nim substancje aktywne przenikają do głębszych warstw skóry. Rezultatem zabiegu jest zregenerowana i widocznie odmłodzona skóra.

Równie skuteczne efekty w pielęgnacji skóry daje mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Wykorzystuje się ją nie tylko w pielęgnacji – skutecznie działa też w leczeniu chorób skóry. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej substancje aktywne aplikowane są pod skórę urządzeniem wytwarzającym prąd elektryczny. Dzięki czemu błona komórkowa jest lepiej przepuszczalna, a kosmetyk aktywnie wnika w głąb skóry. Zabieg skutecznie redukuje oznaki starzenia, zmniejsza wiotkość, wygładza, ujędrnia oraz nawilża wysuszoną skórę. Natomiast w mezoterapii igłowej wykonuje się szereg kontrolowanych nakłuć z wykorzystaniem specjalnie dobranych preparatów. Rezultatem zabiegu jest poprawa napięcia, gęstości i nawilżenia skóry, jak również pobudzenie procesów regeneracyjnych.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, a każdy zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę – zaznacza lekarz medycyny estetycznej Marcin Markiewicz.

Nie zwlekaj! Przygotuj się z BeautiFULL Club na nadchodzącą wiosnę i lato.