Nowy wymiar osocza – fibryna bogatopłytkowa

Wizyta u fryzjera czy domowe metody na elektryzowanie się włosów
Styczeń 9, 2018
Kosmetyczka i pielęgnacja skóry zimą
Styczeń 11, 2019

Nowy wymiar osocza – fibryna bogatopłytkowa.

Od wieków kobiety walczą z upływem czasu, pragnąc pięknej, zdrowej i przede wszystkim młodej skóry. Niestety im jesteśmy starsze, tym nasza skóra traci odpowiednią jędrność, elastyczność, a także właściwe nawilżenie. Poza odpowiednią pielęgnacją możemy skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tego typu metodami walki ze starzeniem się skóry. Obecnie na rynku medycyny estetycznej dostępny jest zabieg z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej. Ta niechirurgiczna metoda usuwania zmarszczek, cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością wśród wielu gwiazd światowego formatu.

W BeautiFULL Club w Lublinie zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej przeprowadzany jest pod okiem lekarza specjalisty.

Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej w medycynie estetycznej.

W medycynie estetycznej powszechnie stosowane były zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, zwane inaczej Wampirzym Liftingiem. Aktualnie metoda ta została udoskonalona przy wykorzystaniu fibryny bogatopłytkowej, którą analogicznie jak osocze pozyskuje się z krwi pacjenta. Zabiegi z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej mają dodatkowe zalety – fibryna bogata jest w komórki macierzyste oraz płytki krwi produkujące czynnik wzrostu. Komórki macierzyste wzmagają procesy regeneracyjne w tkankach skóry, a czynnik wzrostu łatwiej je odbudowuje. Fibryna jest białkiem wyodrębnionym z osocza naszej krwi, w momencie jej krzepnięcia. Głównym zadaniem fibryny jest aktywowanie procesów naprawczych tkanek. Preparaty stosowane w trakcie zabiegu, to nic innego jak koncentraty z płytek krwi zawieszone w białku. Fibryna bogatopłytkowa ma wielorakie przeznaczenie. Wykorzystywana jest nie tylko w pielęgnacji, ale także w celach leczniczych.

Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej w zabiegach medycyny estetycznej jest doskonałym rozwiązaniem w uzyskaniu młodego wyglądu Twojej skóry. Do głównych zalet należą:

  • widoczne spłycenie zmarszczek,

  • redukcja skutków procesów starzenia się skóry twarzy, szyi oraz dekoltu,

  • odnowa przemęczonej i pozbawionej sprężystości skóry,

  • zwiększenie nawilżenia i dotlenienia skóry,

  • zredukowanie blizn,

  • pomaga w leczeniu wypadaniu włosów na głowie.

Przeciwwskazania wykluczające przeprowadzenie tego typu zabiegu to ciąża, infekcja, opryszczka oraz zmiany ropne na skórze.

Najbardziej widoczne rezultaty daje poddanie się serii minimum 3 zabiegów.

Tydzień przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków, zawierających ją w swoim składzie, powodujących zmniejszenie krzepliwość krwi. Natomiast po zabiegu przez 48 godzin należy unikać wahań temperatur - nie korzystać z sauny, kriokomór, łaźni parowych, a przez tydzień nie wykonywać zabiegów kosmetycznych złuszczających skórę. Wystrzegać się przebywania na słońcu czy korzystania z solarium. Dobę, bezpośrednio po zabiegu, nie należy pić alkoholu.

Polecamy gorąco skorzystanie z zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej, oferowanych przez BeautiFULL Club w Lublinie, przeprowadzanego przez doświadczonego lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej.