Botoks – co warto o nim wiedzieć

manicure
Profesjonalny manicure dla naszych paznokci
maj 30, 2019
mezoterapia
Mezoterapia igłowa a piękna i zdrowa skóra
czerwiec 27, 2019

Każda kobieta na świecie pragnie mieć doskonale jędrną i młodą skórę, pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości. Postęp jaki dokonał się w medycynie estetycznej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, pozwala zaoferować kobietom wiele zabiegów upiększających, których rezultaty widoczne są praktycznie od razu. Jednym z popularniejszych zabiegów preferowanych przez Panie jest botoks. Metoda likwidacji zmarszczek mimicznych, stosunkowo szybka i bezbolesna, dająca efekty wygładzonej skóry bez widocznych zmarszczek już po kilku dniach. Botoks Lublin oprócz przeznaczenia upiększającego ma także zastosowanie lecznicze.

Zapraszamy na profesjonalny zabieg likwidacji zmarszczek botoksem do Salonu BeautiFULL Club w Lublinie.

Jak działa botoks?

Botoks to inaczej toksyna botulinowa zwana jadem kiełbasianym, którą jest białkowa substancja chemiczna należąca do neurotoksyn wydzielanych do środowiska, a produkowanych przez żywe komórki bakterii – beztlenowych laseczek zwanych Clostridium botulinum. Ta naturalnie wytworzona, silna egzotoksyna działa na układ nerwowy oraz mięśnie, porażając je. Efektem tego jest zahamowanie wydzielania neuroprzekaźników odpowiadających za przewodnictwo impulsów występujących pomiędzy mięśniami a nerwami. Inaczej mówiąc zakończenia błon połączeń nerwowych z mięśniami (brak skurczy) są skutecznie blokowane. W medycynie estetycznej stosowana jest minimalna ilość tej substancji, co nie wpływa w żaden sposób negatywnie na nasz organizm. Botoks Lublin działa tylko i wyłącznie w miejscu jego aplikacji, dając świetne rezultaty w walce ze zmarszczkami. Neurotoksynę botulinową stosuje się w eliminacji bruzd na skórze na naszej twarzy – poprzecznych i pionowych czoła, wokół ust, likwidacji kurzych łapek oraz uniesienia linii brwi. Zabieg nie jest skomplikowany oraz praktycznie bezbolesny – pacjent odczuwa bardzo delikatne ukłucia, a jego efekt widoczny jest już po 3 dniach, utrzymując się od kilku miesięcy do pół roku. Botoks nie jest jednak zabiegiem dla każdego. Przeciwwskazaniami są ciążą, zażywanie na stałe leków zwiotczających mięśnie, wszelkiego rodzaju infekcje skórne, zarówno miejscowe, jak i ostre, a także choroby związane z zaburzeniami w przewodzeniu nerwowo – mięśniowym.

W Salonie BeautiFULL Club w Lublinie zabieg przeciwzmarszczkowy z użyciem botoksu wykonywany jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. A Ty masz pewność, że zostanie on wykonany bardzo profesjonalnie.

Lecznicze zastosowanie toksyny botulinowej

Wiele osób toksynę botulinową kojarzy tylko z medycyną estetyczną, gdzie wykorzystywana jest do wypełniania zmarszczek. Jednak ma ona nie tylko zastosowanie upiększające, ale również lecznicze. Pierwszy raz botoks został zastosowany w neurologi w kuracji zwalczającej zeza, a następnie w leczeniu innych chorób układu nerwowego. Doskonałe rezultaty daje w zwalczaniu schorzenia zwanego dystonią, która powoduje mimowolne skurcze mięśni, znacznie łagodząc jej objawy. Ponadto stosowana jest w leczeniu stwardnienia rozsianego, wzmożonego napięcia mięśniowego – mózgowego porażenia dziecięcego, udarach mózgu i rdzenia kręgowego. Włączenie w kurację botoksu takich chorób jak Parkinson, pląsawica Huntingtona czy Hallervordena – Spatza, ułatwia chorym w pewnym stopniu na normalne, codzienne funkcjonowanie. Rewelacyjnie sprawdza się również przy nadpotliwości dłoni i stóp, leczeniu migren, bruksizmu czy nadreaktywnością pęcherza – nietrzymania moczu.

Skorzystaj z doskonałych umiejętności oraz wiedzy specjalistów Salonu BeautiFULL Club w Lublinie i umów się na profesjonalny botoks już teraz.