Wizyta u fryzjera czy domowe metody na elektryzowanie się włosów

Długie piękne włosy w godzinę – Hair Talk
Styczeń 9, 2018
Nowy wymiar osocza – fibryna bogatopłytkowa
Styczeń 9, 2018

Elektryzowanie się włosów.

Zjawisko elektryzowania się włosów jest dosyć powszechne. Dotyczy ono zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Bez względu na to, czy włosy są krótkie czy długie. Dlaczego zatem się one elektryzują? Winę za to ponoszą jony! Nasze włosy mają ładunek dodatni. W kontakcie z przedmiotami posiadającymi ładunek ujemny lub dodatni, włosy poddawane są prawom fizycznym. Kiedy spotykają się przedmioty mające ten sam ładunek, odpychają się one od siebie, a o różnym ładunku przyciągają się. Włosy w styczności z przedmiotami posiadającymi, jak one ładunek dodatni, elektryzują się. Stroszące się na wszystkie strony włosy bardzo irytują i nie wyglądają dobrze. Elektryzowanie się włosów to problem, który doskwiera nam szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Swetry, czapki, szaliki, ogrzewanie w domu i w pracy – będące źródłem suchego powietrza, stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji włosów, to główne przyczyny tego zjawiska. Fryzjerzy BeautiFULL CLUB w Lublinie udzielą Ci niezbędnych rad, jak walczyć z nadmiernym elektryzowaniem się włosów.

Jak poradzić sobie z tym dokuczliwym problemem?

Najbardziej wrażliwe na elektryzowanie się są suche i łamliwe włosy. Kilka przydatnych wskazówek pomoże nam zapanować nad tym zjawiskiem.

Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów. Po każdym myciu stosuj odżywki, maski lub olejki, które ochronią Twoje włosy przed nadmiernym puszeniem oraz elektryzowaniem. Dodatkowo można je przepłukać chłodną wodą. Najlepiej stosować profesjonalne kosmetyki dostępne w salonach fryzjerskich. Używaj akcesoriów do stylizacji włosów – szczotek i grzebieni, wykonanych tylko z naturalnych materiałów. Idealne jest drewno oraz prawdziwe włosie. Nowością na rynku są szczotki jonizujące. Fajnym i skutecznym trikiem przy czesaniu włosów jest delikatne spryskanie szczotki lub grzebienia lakierem. Kolejną rzeczą jest stosowanie płynów zmiękczających tkaniny podczas prania czapek, szalików, swetrów i innych części naszej garderoby. Poprzez działanie antystatyczne ograniczają one elektryzowanie się włosów. Stosuj suszarki, prostownice i lokówki z funkcją jonizacji. Staraj się nie suszyć włosów zbyt gorącym powietrzem. Pomocne przy elektryzowaniu się włosów jest również częste wietrzenie pomieszczeń, a suche powietrze od ogrzewania stanie się delikatnie nawilżone. Ponadto na kaloryferach można powiesić pojemniki z wodą lub położyć wilgotny ręcznik.

Korzystając z powyższych wskazówek zdołasz bez problemu zapanować nad elektryzowaniem się włosów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy serdecznie do Salonu BeautiFULL Club w Lublinie.